Nokia'dan gizli-kapaklı telefonlar

Yeni Nokia 7205 Intrigue ("Entrika"), henüz Türkiye için açıklanmadı ama, kendisi gibi güzel arkadaşları bir çayımızı içmeye bekleriz!

25/03/2009

Nokia, epeydir ve genellikle yüz vermediği kapaklı model telefonlarına, Amerikan operatörü Verizon kanalıyla satışa sunduğu 7205 "Intrigue" ile şık bir ekleme yaptı.

Yuvarlak hatlı ve pürüzsüz yüzeyli bir arkadaşımız olan Intrigue'in dış kapağında, saati, çalınan şarkıyı, gelen arama ve metin mesajlarını gösteren bir PMOLED ekran, bir miktar da dokunmatik müzik tuşu bulunuyor. İçerideyse 2.2 inçlik, 240 x 320 çözünürlüklü ekran, EV-DO 3G mobil bağlantı, 8 GB'a kadar microSD kart desteği, 2.0 megapiksellik, flaşlı fotoğraf makinesi, çeşitli sosyal ağlara fotoğraf yükleme becerisi, 2.5 milimetrelik kulaklık girişi ve Bluetooth var. Tuş takımı siyah ya da pembe olabiliyor.

Intrigue, aynı zamanda Nokia'nın "çevresel vicdan" telefonu. Şarj adaptörü, Energy Star kurallarının gerektirdiğinden yüzde 50 daha az elektrik tüketiyor ve telefon, şarj bittiğinde kullanıcıyı adaptörü fişten çekmesi için uyarıyor. Ekran ise bol miktarda WWF (World Wildlife Fund - Doğal Hayatı Koruma Derneği) tema ve duvar kağıtlarıyla süslü.

Intrigue'in diğer pazarlara ne zaman sürüleceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Yorumlar
Henüz yorum yok. İlk sen olmak istiyorsan üye girişi yap.

Bu haber Yahoyt.com sitesinden alınmıştır.

(Haberin adresi: http://yahoyt.com/h/3781/)