Dev robotlar geri dönüyor

MechWarrior serisi yeni bir başlangıç yapacak.

13/07/2009

Piranha Games, MechWarior serisini devam ettirecek yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Dev robotlarla çeşitli savaş alanlarında terör estirmek isteyen oyunculara duyurulur.

En son Transformers'ın yapımında da çalışan ve tam anlamıyla filmi kurtaran bu geliştiricinin sihirli değneği, acaba uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan MechWarrior serisini de yeniden canlandırabilecek mi?

MechWarrior 4 ile bir nevi sona eren seri, başa sarılacak ve bu son oyunla yeniden başlayacak. Alşıldığı üzere yine anlamsız boyutlardaki robotlorla karşısına çıkma hatasında bulunan herkesi havaya uçurmaya dayalı oyun bir kaç yenilik de getirmiyor değil. Geliştiriciye göre MechWarrior adıyla çıkacak yeni oyunda, kullanılan robotlar oyun ilerledikçe garajdan çıkan bir üst modelle değiştirilmeyecek. Bunun yerine oyuncu, elindeki robotu hoşuna giden savaş taktiklerine uyacak şekilde geliştirecek.

Oynanış olarak daha gerçekçi bir his yaratma hedefinde olan Piranha Games, PC ve Xbox 360 için çıkması planlanan MechWarrior'a bir tarih vermedi. Onun yerine oyundan kısa bir savaş sahnesini paylaşmayı uygun gördü. Biz de o sahneyi ign.com aracılığıyla buraya gömmekten çekinmedik.

 

Yorumlar
Henüz yorum yok. İlk sen olmak istiyorsan üye girişi yap.

Bu haber Yahoyt.com sitesinden alınmıştır.

(Haberin adresi: http://yahoyt.com/h/4924/)